Nowe kotły elektryczne marki BOSCH – Tronic Heat 3500

Nowe kotły elektryczne marki BOSCH – Tronic Heat 3500

11 września, 2023 Wyłączono przez Michal

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 służą do podgrzewania wody użytkowej i zapewniają centralne ogrzewanie. Dostępnych jest siedem modeli, o mocy od 4 do 24 kW, aby sprostać różnym potrzebom. Kotły z serii Tronic Heat 3500 wyróżniają się intuicyjnym panelem sterowania, co sprawia, że ich obsługa jest wyjątkowo łatwa. Dzięki automatycznemu działaniu, użytkownicy mogą cieszyć się zarówno oszczędnościami energii, jak i wyjątkowym komfortem termicznym.

Po prostu podłącz się do sieci, a w krótkim czasie wnętrze zostanie otulone przyjemnym ciepłem

Kotły Tronic Heat 3500 od BOSCH to wyjątkowo proste rozwiązanie do ogrzewania wnętrza i zapewniania ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają komina do odprowadzania spalin ani podłączenia do sieci gazowej. Wystarczy minimalna ilość prądu, aby kocioł działał bezproblemowo.

Kotły Tronic Heat 3500 firmy BOSCH wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami oraz nowoczesnym designem, co pozwala na ich montaż praktycznie w każdym miejscu. Dodatkowym atutem jest ich niezwykle cicha praca, głównie dzięki wyjątkowo cichym stycznikom. Co istotne, te kotły nie wytwarzają spalin, co czyni ich użytkowanie ekologicznym.

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to rozwiązanie dla każdego budynku

Wybierając kotły Tronic Heat 3500, użytkownik ma pewność, że są one wszechstronne i mogą znaleźć zastosowanie zarówno w nowo wybudowanych budynkach, jak i w tych, które przeszły modernizację. Te kotły grzewcze zostały zaprojektowane tak, aby mogły funkcjonować samodzielnie, dostarczając ciepło i w razie potrzeby ciepłą wodę użytkową. Mogą też działać jako uzupełniające źródło ciepła, współpracując z innymi systemami grzewczymi, takimi jak pompy ciepła lub kotły stałopalne. W takim przypadku pełnią rolę zapasowego źródła ciepła, które zastępuje główne źródło w przypadku awarii lub konieczności przeprowadzenia konserwacji.

Kotły BOSCH, współpracując z kotłami na paliwa stałe, automatycznie włączają się, gdy kotły na stałe paliwo wyczerpią dostępne paliwo i temperatura CO zacznie spadać. W takim przypadku kotły Tronic Heat 3500 przejmują kontrolę nad utrzymaniem komfortowej temperatury aż do momentu, gdy kocioł na stałe paliwo zostanie ponownie załadowany. To także doskonałe rozwiązanie, jeśli pompa ciepła, która została wcześniej wybrana, okazuje się niewystarczająca podczas ekstremalnych warunków. Wtedy kocioł elektryczny BOSCH przejmuje zadanie podgrzewania wody do pożądanej temperatury.

Do produkcji ciepłej wody wykorzystywany jest zewnętrzny zasobnik ciepłej wody użytkowej. Aby go zainstalować, konieczne jest użycie specjalnego zestawu przyłączeniowego, który jest dostępnym opcjonalnym wyposażeniem. Ten zestaw zawiera siłownik, zawór 3-drogowy i dodatkowy czujnik NTC.

Tronic Heat 3500 to inwestycja, na której zaoszczędzisz

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to rozwiązanie, które przynosi użytkownikowi znaczne oszczędności. W rzeczywistości, musisz tylko pokryć koszty zakupu samego urządzenia oraz ewentualnych dodatkowych akcesoriów. Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na instalację komina ani tworzenie przyłącza gazowego, ponieważ te elementy nie są niezbędne do prawidłowego użytkowania kotła. Jeśli masz zainstalowane panele fotowoltaiczne, możesz być pewien, że cała instalacja będzie bardzo ekonomiczna. Dzięki zaawansowanemu systemowi sterowania, masz możliwość zoptymalizowania zużycia energii.

Bezproblemowa kontrola urządzenia

Wybierając kotły elektryczne Tronic Heat 3500, użytkownik zyskuje dostęp do zaawansowanej technologii oraz różnorodnych opcji kontroli. Kotłem można zarządzać za pomocą regulatorów pokojowych, które dostosowują pracę kotła do zmieniającej się temperatury w pomieszczeniu. Jeśli wyposażymy Tronic Heat 3500 w moduł EKR, możliwe będzie również dostosowywanie jego działania w zależności od warunków pogodowych. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu kotła istnieją realne możliwości oszczędności przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu cieplnego.

Wysoka jakość urządzeń marki BOSCH

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 wyróżniają się nowoczesnym, charakterystycznym designem, który pasuje do innych urządzeń tej renomowanej marki. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i precyzyjnemu wykonaniu, producent oferuje możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat.