Ogrzewanie domu – kotły elektryczne

by

O tym ile w konsekwencji zapłacimy za ogrzewanie naszego domu, decyduje wiele czynników. Trzeba jednak pamiętać iż w temacie zasady, że najtańszy jest węgiel, później gaz a na końcu prąd, wiele się w ostatnich latach zmieniło. Wszystko dzięki odnawialnym źródłom energii. Wiadomo również nie od dziś, że spore znaczenie ma również technologia wykonania budynku – im nowocześniejsza, tym koszty będą niższe. Od naszych klientów często słyszymy o praktycznie jedynej możliwości, jaką jest pompa ciepła. Tymczasem idealnym rozwiązaniem może się okazać kocioł elektryczny. Kalkulując wysokość opłat należy wziąć pod uwagę:

Kalkulując koszty można dojść do prostego wniosku – w przypadku budynków ze słabą izolacją cieplną możemy zapłacić za ogrzewanie nawet 12 tysięcy złotych, w zależności od metrażu. Wniosek jest prosty – ogrzewanie się nie opłaca.

Jednak już przy budynku, w którym przeprowadzona została izolacja cieplna, tak zwana termomodernizacja wysokość opłat spada do okolic 4 tysięcy złotych a w przypadku nowoczesnego budynku nawet do 2,5 tysiąca. Podobnie kształtuje się koszt podgrzewania wody użytkowej. Są jednak sposoby by te koszty znacznie obniżyć:

  1. Taryfa energetyczna – w zależności od sprzedawcy energii stawki opłat mogą być różne. Średnio w Polsce wg cen z marca 2020 roku w taryfie całodobowej G11 koszt 1 kWh wynosi 0,62 zł. Do celów grzewczych najlepiej będzie wybrać taryfę G12 lub G12w (weekendową). W przypadku taryfy G12 z tańszej energii można korzystać w godz. 22:00 – 6:00 i 13:00 -15:00, przy średniej cenie za 1 kWh w wysokości 0,54 zł. W celu optymalnego wykorzystania tańszej taryfy należy zainstalować bufor akumulacji ciepła, dzięki czemu średnia cena 1 kWh może spaść nawet do 0,34 zł.
  2. Energia fotowoltaiczna – przewymiarowanie instalacji fotowoltaicznej o dodatkowe kilowaty dla kotła elektrycznego to doskonały sposób na obniżenie rachunków do absolutnego minimum.
Fotowoltaika i kotły grzewcze
Prąd z dachu fotowoltaicznego trafia wprost do kotła grzewczego lub do sieci energetycznej. W przyszłości to właśnie ten prąd z akumulatora sieciowego będziemy mogli wykorzystać do ogrzania domu lub wody użytkowej. Więcej na temat wykorzystania fotowoltaiki znajdziecie Państwo tutaj: https://fotowoltaica.pl

Koszt zakupu kotła elektrycznego jest nawet 6 razy niższy niż pompy ciepła!

Pytacie Państwo jak to możliwe? Koszt zakupu kotła z montażem to około 6-8 tysięcy złotych. Korzyść jest zatem ogromna. Wygenerowany przez moduły fotowoltaiczne prąd trafia wprost do naszego generatora ciepła. Zupełnie bez żadnych dodatkowych opłat ogrzewamy nasze wnętrze.

Reasumując – oprócz darmowego prądu w domu możemy mieć darmowe ogrzewanie!

Montując z nami fotowoltaikę – kocioł elektryczny do ogrzewanie domu dostaniesz za połowę ceny!