Kotły elektryczne i fotowoltaika

by

Nie od dziś wiadomo jakie korzyści płyną z generowanego przez nasz dach prądu. Nie dość, że płacimy mniej za prąd to jeszcze możemy korzystać z darmowego ogrzewania. Czy jednak można z instalacji fotowoltaicznej wycisnąć jeszcze więcej? Część osób jednoznacznie wskaże pompę ciepła jako sposób na dodatkowe korzyści z energii słonecznej. Trzeba jednak pamiętać iż nie w każdym domu sprawdzi się takie urządzenie, koszt zakupu i montażu pompy ciepła może być niestety zbyt wysoki po poniesionych niedawno wydatkach związanych z instalacją fotowoltaiczną.

A gdyby koszt zakupu i montażu podobnego urządzenia był o 3-4 razy niższy? Gdyby można było zainstalować takie urządzenie nawet w starszym domu? W końcu gdyby się udało ominąć przepisy, dzięki którym zakład energetyczny zabiera nam 20% wyprodukowanej energii za magazynowanie? Nowoczesne kotły elektryczne można z powodzeniem tak zaprogramować, by to one w pierwszej kolejności podgrzewały wodę a gdy nadprodukcja się wyczerpie za ogrzewanie odpowiada na przykład kocioł gazowy!

Kotły elektryczne i fotowoltaika

W ten prosty sposób energia z paneli słonecznych jest na bieżąco wykorzystywana do ogrzewania domu, nadwyżki nie trafiają do sieci, tylko wprost do naszych kaloryferów czy kranu. To jeszcze lepsze wykorzystanie energii słonecznej!